Яким має бути дитячий стоматолог?

Дуже важливо обрати дитячого стоматолога, який має професійний підхід при роботі з дітьми.

Дитячий стоматолог повинен стати другом для вашої дитини. Лікар повинен докласти максимум зусиль аби ваша дитина відчула себе затишно і комфортно під час візиту до клініки. Він повинен бути не лише спеціалістом у своїй галузі, але й бути чудовим психологом, який спеціалізується на сучасних методах психологічної підготовки дітей. Про те, не слід забувати звичайно про те, що лікар-стоматолог повинен враховувати усі тонкощі в роботі з тимчасовим та змінним прикусом, адже є ряд анатомічних відмінностей з постійними зубами. Також різняться методи лікування постійних і молочних зубів, навики проведення яких повинен мати дитячий стоматолог.Під час візиту лікар окрім лікування повинен надати рекомендації по догляду ,навчити правильно дитину чистити зуби, щоб надалі уникнути розвитку каріозних уражень.

Враховуючи усе вище сказане ,можливо скласти образ того лікаря якому ви довірите найдорожче здоров'я своїх дітей!

Коли вперше потрібно сходити до стоматолога?

Перший візит до стоматолога має відбутись у період, коли прорізується перший молочний зуб. Цей прийом є дуже важливим, щоб налагодити гігієну та навчити батьків правильно доглядати за зубами своєї дитини. Лікар консультує стосовно індивідуальної гігієни ротової порожнини, правильного вибору зубної щітки та пасти і розповідає про процес чищення молочних зубів.

Далі візити до стоматолога мають відбуватись кожних пів року. А коли вже всі молочні зуби прорізались – радять ходити на прийом кожних три-шість місяців, але частоту контролює лікар.

Якщо ж дитина не звикла до стоматолога або це перший візит – краще виділити його на знайомство і не проводити жодного лікування.

Як лікують зуби у дітей?

До кожної дитини завжди потрібно підбирати індивідуальний підхід. І тут є кілька можливих варіантів. Перший – коли дитина нічого не боїться, налаштована на лікування і у хорошому настрої. Це ідеально.

Другий – коли дитина налякана і не готова співпрацювати. Якщо є великий обсяг роботи і дитина маленького віку, має неї негативний досвід у стоматолога, то можна використати метод лікування під загальним наркозом (медичний сон). Звісно, таке лікування проводиться у команді дитячого стоматолога та лікаря-анестезіолога.

Дитина завжди має знати, що їй робитимуть наступного разу, тоді не так страшно. Спершу розповідає лікар, а батьки мають ще кілька разів повторити це вдома (як домашнє завдання).

У кабінеті краще не вживати слово «голка, укол чи боляче». Навіть якщо говорити «не боляче», дитина зазвичай пропускає частку «не» і боїться. Дуже важливо придумувати альтернативні назви чогось і подавати це у формі гри. Наприклад, як розповідати про знеболення. «Ми будемо капати тобі тропічну воду у щічку, вона засне і ми почнемо виганяти каріозних монстрів».

Дуже важливо вчасно зупинитись і слухати дитину. Батьки часто цього не розуміють, бо хочуть за один візит вилікувати усі зуби. Але краще робити це поступово, без стресу для дитини.

Як доглядати за зубами дитини?

Догляд за зубами у дітей не дуже відрізняється від догляду у дорослих. Треба чистити двічі на день після сніданку та перед сном, і обов'язково користуватись зубною ниткою.

До 8 років чистити зуби дітям мають дорослі. До такого віку малеча не має вправних мануальних навиків, тобто не може очистити поверхню зубів добре. Вже з 8 до 11 чистити зуби має дитина, але батьки контролюють якість чищення. Також потрібно поступово привчати дитину до зубної нитки – це не менш важливо. Є мінералізуючи гелі, які здатні зміцнити емаль молочних зубів, але їх має призначати лікар.

Профілактичний огляд зубів має відбуватись кожних три місяці, адже батьки не можуть побачити усіх процесів, які відбуваються у ротовій порожнині дитини.

Проблеми із молочними зубами виникають тому, що батьки не знають, як правильно доглядати за зубами дітей та через неправильне харчування. Дитина не знає, що шоколад – солодкий, а лимон – кислий. Всі звички ми спершу отримуємо від батьків. Тому дуже важливо одразу привчати дитину до правильного харчування та здорового способу життя.