Деякі батьки переконані, що молочні зубки не потрібно лікувати. «Вони все одно випадуть, і на їхньому місці виростуть нові. Для чого травмувати дитину і витрачати на це кошти?», – не раз ми чули від тат і мам. Однак зуби потрібно лікувати! І за ними потрібно ретельно доглядати! Чому? – пропонуємо дізнатися.

Дитячий карієс – це патологічне ураження твердих тканин молочного зуба кислотами і мікроорганізмами, що знаходяться в порожнині рота.

Вони концентруються в зубному нальоті, і коли на емалі виявляються маленькі коричневі цятки, це перший сигнал захворювання.

Часто хвороба вражає зуби малюка ще до моменту їх появи, а з 7 років цей діагноз ставиться більш ніж у 80% випадків.

Хоч молочні зубки є тимчасовими, однак вони є фундаментом для постійних зубів. Вони впливають на розвиток щелеп і «вказують» постійним зубам місце для прорізування. Якщо молочний зуб випадає раніше свого часу, постійний зубчик залишається без орієнтира і може вирости криво.

Батькам варто знати, що карієс на молочному зубові може «заразити» постійний зуб, який уже прорізається під ним. Пошкоджені карієсом молочні зубки можуть стати причиною неправильного прикусу в дитини.

Карієс швидко переходить із одного зубчика на інші. Заражені карієсом зубки є осередком інфекції, порушують травлення і приносять чимало незручностей дитині. Якщо не лікувати хворий зуб, то чорна цяточка можна перейти в гнійний процес: дитина відчуватиме сильний біль, у неї спухне щока, підвищиться температура. Як наслідок – зачаток постійного зуба може перестати рости, або зовсім зруйнуватися.

Молочні зубки, як і постійні мають корінь і нервову систему. Якщо інфекція зачіпає нерв, то молочний зубчик у дитини болить так сильно, як і хворий постійний зуб.

Карієс небезпечний ще й тим, що він не лише руйнує дитячі зуби, а й провокує інші захворювання: гастрит, хвороби суглобів, різні алергії, захворювання серця і нирок.

Відповідальні батьки повинні знати, що дитячий карієс може розвиватися без явно виражених симптомів, це говорить про те, що регулярне відвідування стоматологічної клініки «Студія посмішок» у місті Рівному, допоможе виявити захворювання на ранній стадії, вилікувати його із застосуванням нових технологій і сучасного обладнання, а також повністю виключити можливі ускладнення.