Болить зуб, що робити якщо наразі лікаря немає поруч?

Практично кожен з нас стикався із зубним болем. Це неприємне відчуття здатне дуже сильно знизити якість життя: людина не може нормально харчуватися, спати, спілкуватися, концентруватися на роботі, у нього погіршується настрій і з'являються ознаки підвищеної дратівливості.

Як правило, поява болю є свого роду індикатором небажаних змін в організмі, а її інтенсивність визначає ступінь тяжкості цих змін. І зубний біль тут не є винятком з правила - його потрібно сприймати саме як сигнал до негайної дії, тому кожній людині корисно знати, що потрібно робити, коли сильно болить зуб. Взагалі, зуб може почати боліти з різних причин: через карієс, пульпіт, періодонтит, періостит і т.д. Нерідко навіть запалення ясен провокує зубний біль. Найяскравішим прикладом є утруднене прорізування зуба мудрості, коли ясна запалюються і набрякають настільки сильно, що біль віддає в сусідні зуби, а іноді навіть у вухо або горло.

Засоби проти зубного болю, і в яких випадках їх можна застосовувати в домашніх умовах

Що робити, якщо зубний біль застав зненацька і потрапити найближчим часом до стоматолога на прийом не представляється можливим, то можна тимчасово допомогти собі самостійно. Народні методи позбавлення від зубного болю відомі давно. На жаль, далеко не всі вони однаково ефективні, проте в ряді випадків певний ефект забезпечити можуть. Одне з популярних засобів - полоскання рота теплим відваром шавлії. Одну столову ложку шавлії слід залити в склянці окропом, і настояти протягом години. Полоскати розчином через кожні 10-15 хвилин. Про протизапальну дію шавлії відомо давно. Також може бути використано і в тих випадках, коли опухла ясна, з'явився флюс, а також коли прорізується зуб мудрості і біль віддає по гілках нерва в вухо, в скроню чи потилицю. Під час полоскань важливо використовувати теплий, майже гарячий розчин і тримати його саме біля хворого зуба або ясен для посилення лікувального ефекту.

-Найбільш же простий і дієвий спосіб позбавлення від зубного болю в домашніх умовах - це, мабуть, теплі полоскання розчином соди і солі. Важливо лише полоскати майже гарячим розчином і дуже часто, приблизно раз в 10-15 хвилин, повторюючи процедуру протягом 1-2 годин.

Так як же бути людині, коли болить зуб?

По-перше, терміново записатися на прийом до стоматолога при гострому болю. По-друге, прийняти ряд заходів, щоб знизити свої страждання під час очікування лікарського прийому.

УВАГА!!!!

Запущені, не проліковані зуби можуть становити велику небезпеку для вашого здоров'я, а іноді і для життя в цілому.

Пам'ятайте, що зуб неможливо вилікувати без втручання фахівця, і будь-яке ускладнення можливо запобігти, якщо вчасно звернути на нього увагу або спочатку дотримуватися всіх рекомендацій лікаря щодо правильного догляду за зубами і порожниною рота.